Португалія та Словенія встановили історичний рекорд у серії пенальті на Євро-2024

На чемпіонаті Європи з футболу, що проходить у Німеччині, збірні Португалії та Словенії стали авторами історичного рекорду. У матчі 1/8 фіналу командам не вистачило 120 хвилин ігрового часу для визначення переможця, і вони провели найкоротшу серію пенальті в історії континентальних та світових першостей.

За даними аналітичного порталу Opta, суперникам знадобилося всього шість ударів у післяматчевій серії 11-метрових, щоб розіграти путівку до чвертьфіналу Євро-2024. Це рекордно низька кількість пробитих пенальті в таких серіях і мінімально необхідна для завершення, тому досягнення португальців та словенців залишиться вічним.

Героїчний виступ Діого Кошти

Голкіпер збірної Португалії Діого Кошта став першим в історії, хто відбив одразу три 11-метрових удари суперників і не пропустив жодного разу в серії. Завдяки його героїчним діям Португалія виграла серію з рахунком 3:0 і вийшла до чвертьфіналу Євро-2024.

"Це був неймовірний матч. Ми знали, що буде важко, але Діого показав себе справжнім героєм. Його сейви дали нам можливість продовжити боротьбу за титул", - сказав капітан збірної Португалії Криштіану Роналду.

Історичний контекст та порівняння

До цього на чемпіонатах Європи найкоротшу серію пенальті проводили збірні Хорватії та Туреччини у 2008 році. Тоді для визначення учасника півфіналу знадобилося сім ударів, і "клетчаті" сенсаційно програли з рахунком 1:3.

На чемпіонатах світу відповідний рекорд встановили збірні Німеччини та Мексики на мундіалі 1986 року. Європейцям теж вистачило семи пенальті, щоб пройти до чвертьфіналу, де вони згодом поступилися Аргентині у фіналі.

Майбутнє для Португалії

Зараз збірна Португалії готується до наступного матчу, де їм належить зустрітися з серйозним суперником у чвертьфіналі. Виступ Діого Кошти та його неперевершені сейви дають надію на подальші успіхи команди на турнірі.

"Ми готові до будь-яких викликів. Кожен матч - це новий шанс показати нашу силу та згуртованість. Прагнемо досягти фіналу та виграти титул", - додав Роналду.

Цей чемпіонат Європи стане останнім для Криштіану Роналду в його кар'єрі, і він сповнений рішучості завершити його на високій ноті. Португальці продовжують боротьбу за титул, а їхній рекорд у серії пенальті вже увійшов в історію.

Редактор: Емілія Морозова