Грузія здобула першу перемогу на Євро-2024, обігравши Португалію

Грузинська збірна нарешті записала своє ім’я в історію чемпіонатів Європи, сенсаційно обігравши Португалію з рахунком 2:0 у матчі третього туру групового раунду Євро-2024. Ця перемога стала першою для Грузії на континентальних першостях, і вона одразу ж допомогла їм вийти у плей-офф з третього місця в групі.

Швидкий гол від Хвічі Кварацхелії

Матч розпочався з неймовірної швидкості. Вже на другій хвилині Хвіча Кварацхелія відкрив рахунок, скориставшись помилкою португальської оборони. Його удар влучно знайшов шлях до сітки воріт, що одразу ж підняло настрій грузинським вболівальникам.

"Це неймовірне відчуття - забити перший гол на такому рівні. Ми вірили в себе і знали, що можемо досягти успіху", - сказав Кварацхелія після матчу.

Домінування Грузії у другому таймі

У другому таймі грузинська команда продовжувала контролювати гру. На 57-ій хвилині вони отримали можливість збільшити перевагу, коли Жорж Мікаутадзе реалізував пенальті. Цей гол остаточно закріпив перемогу Грузії, яка стала справжньою сенсацією турніру.

Португалія: перше місце в групі, але поразка

Незважаючи на поразку, Португалія вже забезпечила собі перше місце в групі і вихід у плей-офф. Проте цей результат став несподіванкою для багатьох, адже від португальців очікували більш впевненої гри.

Тренери про матч

Після матчу головний тренер збірної Грузії висловив захоплення від гри своєї команди:

"Ми показали, що можемо грати на найвищому рівні. Це історичний момент для нашої країни, і ми не зупинимося на досягнутому", - сказав він.

З іншого боку, тренер Португалії зізнався, що команда не змогла реалізувати свої плани:

"Ми знали, що Грузія буде важким суперником, але не очікували такого результату. Нам потрібно зробити висновки і підготуватися до наступних матчів", - зазначив він.

Підсумки та перспективи

Ця перемога відкриває нові горизонти для грузинської збірної. Вони продемонстрували, що готові боротися з найсильнішими командами Європи. Наступні матчі будуть вирішальними для їх подальшого шляху на турнірі.

Перемога над Португалією стала не лише історичною подією для Грузії, але й показала, що у футболі можливі будь-які несподіванки. Чи зможе грузинська команда продовжити свій тріумфальний шлях у плей-офф? Час покаже.

Редактор: Яна Давидюк