2023/24 сезон англійської Прем'єр-ліги завершився неймовірною драмою, яка тримала в напрузі вболівальників до останнього матчу. Манчестер Сіті йшов на рекордну четверту поспіль перемогу в чемпіонаті, а Арсенал намагався здобути свій перший титул з часів легендарних "Непереможних" 2004 року.

Фінал сезону: ключові моменти

Більшу частину другої половини сезону Арсенал лідирував у турнірній таблиці. Проте, перевага Манчестер Сіті в одному матчі в запасі давала їм шанс перевершити суперників. І вони скористалися цією можливістю після передостаннього матчу проти Тоттенгема, піднявшись на два очки вище.

На останній день сезону Манчестер Сіті потрібно було перемогти Вест Гем для підтвердження титулу, тоді як Арсенал мав перемогти Евертон і сподіватися на втрату очок їхніми суперниками.

Тріумф на "Етіхаді"

Манчестер Сіті не залишив жодних шансів для інтриги, обігравши Вест Гем з рахунком 3-1. Філ Фоден відкрив рахунок вже на другій хвилині матчу і зумів зробити дубль до 30-ї хвилини, забезпечивши комфортну перевагу для своєї команди. Мохаммед Кудус забив фантастичний гол через себе, повернувши надію фанатам Арсеналу, але Родрі відновив двоголову перевагу після перерви, знявши всі питання щодо результату.

"Це був неймовірний сезон. Ми боролися до останнього, і цією перемогою ми довели, що є найкращими", — сказав Філ Фоден після матчу.

Боротьба Арсеналу

Арсенал також доклав максимум зусиль, обігравши Евертон з рахунком 2-1. Вони відігралися після раннього пропущеного голу від Ідрісси Гуйє, завдяки влучним ударам Такехіро Томіясу і Кая Хаверца. Проте, цього було недостатньо, адже Манчестер Сіті тримав контроль над ситуацією на "Етіхаді".

Підсумки сезону

Цей сезон став історичним для Манчестер Сіті, оскільки вони стали першою командою в історії Прем'єр-ліги, яка виграла чотири титули поспіль. Ерлінг Голанд, хоча і не забив у фінальному матчі, знову став найкращим бомбардиром ліги з 27 голами.

"Цей сезон був надзвичайно важким, але ми зуміли показати свою силу і єдність", — зазначив тренер Манчестер Сіті Пеп Гвардіола.

Завершення сезону 2023/24 залишило багато емоцій і вражень. Арсенал продемонстрував значний прогрес і, без сумніву, буде одним з головних претендентів на титул у наступному сезоні. А Манчестер Сіті знову підтвердив свій статус домінуючої сили англійського футболу.

Редактор: Яна Давидюк